Genel Yönetim Bilişim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri Hazırlık Okunmalı mı ?


539182_detay
Yönetim Bilişim Sistemleri  Hazırlık Okunmalı mı yazısı tamamen kendi yorumum olmak ile beraber diğer fikir sahibi olanlar ile örtüşmeye bilir.

Merhaba arkadaşlar . Öncelikle kazananları tekrar tebrik ediyorum . Ama forumlarda , MIS-TURKEY , Yönetim Bilişim Sistemleri gibi gruplarda hazırlık okumalıyım mı soruları aslında benim bu yazıyı yazma sebebim oldu ama bu yazının içinde kazandığınız okulları kötüleyen sizi negatif etkileyen insanlara da değinmek istiyorum .


Öncelikle hazırlık alma meselesi ele alalım. Benim şahsi düşüncem hazırlık tamamen gerekli lakin üniversite 1 e başlamak daha iyi . Fırsat analizi yapacak olursak 18 19 yaşında üniversiteye başlıyacak olan bir genç İngilizceyi zaten 8 yıl boyunca görmüş okullarda çeşitli seviyelerde ama hala akıcı ve düzgün bir İngilizce konuşamamaktadır. Buna bakacak olursak hazırlığı alıp 1 sene boyunca sadece İngilizceden oluşan bir ders programıyla İngilizceyi öğrenmek mantıklı olabilir ama realist değil  Çünkü İngilizceyi gerçekten öğrenmek isteyen bir öğrenci yaklaşık 3 4 ay da 500-1000 TL ücret ödeyerek öğrenebilir. Şimdi ücretli öğreneceğiz tamam da vakit ne olacak soruları çıkacak karşımıza . Arkadaşlar bende öğrenciyim ve yaz tatilinde günde 3 4 saat kursa ayır

mak hiç de zor bir şey değil bu yüzden 1 senenizi hazırlık ile kaybetmeyin. 1000 TL maksimum derecede verir öğrenirsiniz. Hazırlığı aldığınızı varsayalım yurt parası ev kirası kendi yediğiniz vs. zaten 1000 TL’yi 1 bilemedin 2 ayda harcarsınız. Hani 1 sene boşa gider mi bunun için karar size kalmış.

kararsizlik
2. Olarak sıkıntılı gördüğüm konu ise siz bölümü kazanmışınız. İl veya ilçe bir şekilde Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisiniz. Örnek veriyorum Aydın’da Söke Burdur’da Bucak ilçelerini kazananları olumsuz etkileyen bazı arkadaşlar var . Şimdi yorumlarda görüyorum saydırmışta saydırmış arkadaş gelme etme tekrar hazırlan falan diye. Ben olsam sorarım madem tekrar hazırlan diyorsun madem bu kadar sıkıntılı sende gider gitmez okulu bırakıp neden tekrar hazırlanmadın diye. Emin olun bahaneler üretecek. Bu denli kötü yorumları yapan arkadaşlar barlar diskolar oyun salonları vs. gibi yerlerin ilçede olmasını bekleyerek okula kayıt yaptıran okuyan ve bunların olmadığını bile bile belki de tercih yapıp gelen arkadaşlar . Şimdi baktığımızda 4 yıllık ne olursa olsun deyip yazıp gelenlerde var işte kötü yorum yapıp gelme diyenler grubunun içinde bunlarda mevcut. Üniversiteye eğlenmeye gelenler kötü şartlarda hemen su koyuverirler. Ben kendimden örnek vereyim Burdur/Bucak da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesin ’de okuyorum (Bucak da YBS okumak yazıma bakabilirsiniz.) ve Konyalıyım . Memleketimde 5 üniversite ve on binlerce öğrenci var. Eğlence mekanları ve aklınıza gelebilecek herşey mevcut . Ben Bucak ilçesini bilerek isteyerek tercih edip geldim . Gelme diyor muyum peki demiyorum çünkü şartlar biraz kötü olsa da okul Yönetim Bilişim Zirvesi’ni çıkarmış bir okul ve daha nice projeler yapılmakta yapılacaktır da. YBS bölümünün aktif olduğu okulları sıralasak ilk 5’e girebilecek bir okul .  Neyse ben çok uzattım ana temayı verip geçeyim .
Her insan farklıdır. Her insan aynı şeyden muzdarip olmaz ya da aynı şeyden mutlu olmaz .

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment