Genel Yönetim Bilişim Sistemleri

Sakaryanın Zirvesi

Merhaba arkadaşlar. Harika bir organizasyonu geride bıraktık.
Yazıma başlamadan önce sizlere aktarmak istediklerim var. Öncelikle zirve yazısını 3 ayrı yazıya ayırdım.


Sırasıyla:
1.Sakaryanın Zirvesi
2.Sakarya Zirvesi VS Bartın Zirvesi
3.V.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi Sahibi  ASÜ başlıklarında yazılar sizlerle olacak.
Hadi 1 ve 3. yazıları  anladık  2. yazı ne alaka dediğinizi duyar gibiyim hemen cevaplıyayım.
“2.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesinden sonra biliyorsunuz Beykent Üniversitesinde yaklaşık 6 saatlik bir organizasyon ile 3.Zirve bizleri ağırladı. 2.gününün iptal olması ile beraberde aslında tam bir organizasyon yaşayamadan (üzülerek söylüyorum malum olaylardan dolayı) son bulmuştu. Bu son buluşun ardından adeta benim gözümde Sakarya ile şaha kalkan Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi,2 ve 4 de katılan Yönetim Bilişimciler tarafından IV.Zirvede ayak üstü  karşılaştırıldı. Bende hatırlayabildim kadar detayları,anıları ve işleyişi anlatıp ayaküstü konuşan Yönetim Bilişimcilere bu yazıyı aktarmak istedim 🙂 “

 

Şimdi gelelim başlığımıza :

Aksaray Üniversitesi YBS öğrencileri 3.Zirveye sayılı gün kala sosyal medyada ilk defa bir akım başlattılar. Birçok destekçi buldular ve ses getirdiler. Sakarya Üniversitesi daha sosyal medyada bu harekete cevap vermemişti. Bende Ercan SALMAN,Emrah KOZAN,Enes EMEN gibi isimler ile böyle bir akım başlatan Aksaray Üniversitesi sosyal medyada destekledim. Bir gün TimeLine baktığımda bir akım gördüm. #sakaryanınzirvesi etiketi ile çalışmalara başlayan Sakarya Üniversitesi Aksaray Üniversitesine bu yarışta ortak oldu. Ve sonunda galip çıkarak IV.Zirveyi gerçekleştirmeyi hak kazandılar.
Her şey bu ilan ile başlamıştı 🙂

Ve hızlı bir şekilde çalışmalara başlayan Zirve ekibi dağılımını,toplantılarını bize göstermeye başlamıştı. Bu gibi bir organizasyonun altından başarı ile kalkabileceklerinden emin bir şekilde bize IV.Zirveyi hazırladılar.
Konuşmacılar yayınlanmaya başladığında ayrı bir heyecan başlamıştı bende. Birçok yazımda da göstermişimdir bu heyecanımı.  Sayaç hızla aktı ve zirve gününe geldik.

Davetli olarak katıldığım IV.Zirvenin teması : “Bilişimi Yönet,Değişimi Başlat”

Zirvenin teması ve konuşmacıları öncelikle çok güzeldi. Zirve ekibi uzun zamandır böyle bir organizasyona katılmayan/ilk defa katılan YBS öğrencilerine harika bir salon ve güzel bir sahne hazırlamışlardı. Eğer yanlış saymadıysam organizasyon ekibinin dışında birde salondaki ve zirvede görevli olarak bulunan @SAUYBST topluluğu  üyeleri ile birlikte 40-50 kişi mevcuttu. (Bu konu hakkında yetkililerden cevap bekliyorum 🙂 )

#sakaryanınzirvesi etiketi olarak yola çıkan Sakarya YBS öğrencileri 2.günün ardından sahnede yerlerini aldıklarında emekleri ve tatlı yorgunlukları her birinin gözlerinden okunuyordu. Hepinize tekrardan yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

Erman Coskun paylaştı: 26 Mart 2017 Pazar

Bu resimden sonra değerli  Erman COSKUN hocam şu sözleri söyledi: “Sakarya YBS Bölümü öğrencileri artık rüşdünü ispatlamıştır”

Zirve sonunda adeta batan geminin malları bunlar diyerek elden ele gezen harfler,balonlar,bayraklar ayrı bir neşeye ve hüzne neden oldu 🙂

 

Kısaca özetlemek gerekirse IV.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesini detaylarını yazımda topladım.Zirve ile alakalı görsellerime buradan ulaşabilirsiniz 🙂
Zirveden önce ve zirve boyunca benim konaklama sponsorum olan ybsnedir.net proje yöneticilerine teşekkürlerimi iletiyorum  🙂

 

Belkide son olarak katıldığım IV.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi benim için güzel bir kapanış oldu. 3 senedir her zirve açıkladığında geleceğim diyen ben seneye yarı mezun olduğumu hatırladım ve aslında biraz buruldum.

Ve Ve Ve yazıma son vermeden önce yolda görüp kahkahayı bastığım bir bonusu sizlerle paylaşacağım.

Bonus:

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment