Lütfi DERELİ || Yönetim Bilişim Sistemleri Multidisipliner

Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı

Lütfi DERELİ || Yönetim Bilişim Sistemleri Multidisipliner

12 Kasım 2016 Genel Yönetim Bilişimciler Gözünden 0

Merhaba ben Lütfi Dereli, Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ikinci sınıf öğrencisiyim.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri multidisipliner bir bölüm, içerisinde birçok farklı alanı da beraberinde barındırıyor.Özellikle bilişim ve yönetim alanının tek payda da birleşmesi bu bölümün daha değerli olmasını sağlıyor.Tabi bu durumunda bazı dezavantajları da bulunmakta;farklı alanların birleşiminden dolayı kendimizi hangi alanda geliştirdiğimiz gerektiği konusunda bazı kafa karışıklıkları yaşayabiliyoruz, bu konuyu aşmak için yapmamız gerekenler kendimizi bilişim alanının neresinde görüyoruz konusu bize gerçekten çok yardımcı oluyor.

multidisipliner

BU ALANDA KENDİMİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİM ?  Eğer yazılım ve programlama alanında gelişmek istiyorsak back-end de mi yok da front-end de mi yer almak istiyoruz öncelikle buna karar vermemiz gerekiyor.Yönetim kısmında ise bilişim entegreli bilgi sistemlerinde (ERP, MRP-I, MRP-II) kendimizi geliştebiliriz bu konuda gerekli olan PMA ve PMP gibi yönetici sertifikasyonları almak bize çok büyük avantaj sağlar fakat bunlar süreç isteyen şeyler.

yazilim-mi-yonetim-mi

YAZILIM MI YÖNETİM Mİ? Açıkçası bu konuda tek bir alana yönelmek Yönetim Bilişim Sistemlerinin felsefesine biraz ters bir durum, sadece yazılım ya da yönetim alanı için gerekli programlar zaten mevcut tekrar pekiştirmenin bir anlamı olmadığına göre,bu alanın bir farkı olması gerekiyor ve o farkı bizler yani YBS ciler yaratacak.

Aslında daha anlatacak çok konu yazılacak çok şey var ama zaman yok :).

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir