Genel Yönetim Bilişim Sistemleri

MISPixel Nedir ?

Bütün Yönetim Bilişimci arkadaşlara merhabalar.İlk olarak öğlen saatlerinde twitter’da yada Yönetim Bilişim Sistemleri gruplarında gördüğünüz MISPixel sizi şaşırtmış olabilir.

Bu yazımda yaklaşık 1.5 aylık kısa bir sürede beta sürümü tamamlanan MISPixel’in ne olduğunu,Nasıl bir mobil uygulama olduğunu, Nasıl kullanıldığını ve Ne zaman yayına gireceğini anlatacağım 🙂

MISPixel Nedir ?

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencilerine özel olarak hazırlanmış bir mobil uygulamadır.Bu uygulama bölümün Sosyal Medya Platformu,Network Kurma Platformu ve Dış Çevre (sektör,diğer yakın bölümler,işverenler vb) tanıtma mecrası olarak kullanılmasını temel almıştır.

 

MISPixel nasıl bir mobil uygulamadır ? 

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencilerin bütünü ile etkileşime geçeceği hemde kendi üniversitesi içinde etkileşime geçebileceği bir mobil uygulamadır.

 

 Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle üye olmanız gerekmektedir.Üye olduktan sonra üniversitenizi belirlemelisiniz.Daha sonrasında ise isterseniz durum,fotoğraf,makale,blog,vlog,cv  vb. paylaşabileceğiniz bir platform haline dönüşür.
MISPixel’de takip sistemi  mevcuttur.Takip sistemi sayesinde direkt olarak meslektaşlarınızdan oluşan bir network ağı kurabilirsiniz 🙂

 

Ne zaman yayınlanacak ?

15 Aralık 2016 ‘da MISPixel Beta sürüm olarak yayınlanacaktır.Beta sürümü olarak yayınlanmasının nedeni ise uygulamanın geliştirilmesi esnasında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencilerinden pek fazla yararlanıılmamasıdır.Uygulamayı kullanacak bölüm öğrencileri tarafından geri dönütler ile gerekli iyileştirmeler yapılarak en kısa sürede tam sürümü yayınlanacaktır.

 

Bu girişim fikri benim nezlimde bölümüme ücretsiz ve reklamsız bir şekilde Pixel Akademi Proje Ekibindeki arkadaşlar tarafından kodlanmıştır.

P

rojede emeği geçen tüm Pixel Akademi ailesine girişim fikrimi gerçekleştirmemde yardımcı oldukları için teşekkür ederim 🙂

Sosyal Medya Hesaplarımız 

 


 
		
	

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

2 Comments

  • Sadece yönetim bilişim sistemleri olması benim için iyi olmadı 🙂 ilerleyen dönemlerde sistem geliştirilir ve diğer bölümlere de yer verilir ise güzel bir uygulama olacağını düşünüyorum 🙂 Hayırlı olsun 15 aralığı merakla bekliyor ve ilk indirenlerden olacağım 🙂

Leave a Comment