Genel Yönetim Bilişim Sistemleri

MIS-TURKEY Sorunsalı

Merhaba arkadaşlar.
Biliyorsunuz ki 3.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi ekibinin sosyal medyayı iyi kullanmamaları üzerine yazdığım eleştiri yazısı ardından dengeler biraz değişti.
Eleştiri yazısını biraz hatırlayalım diyorum ardından da başlığa ilişkin birkaç söz söyleyip bu yazıya son verelim.


“Bu yazıyı yazmamda ki sebep tamamen 3.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi ekibinin sosyal medyayı pasif kullanmasından kaynaklanıyor. Yaklaşık ayda bir paylaşım zor oluyor . 88 gün  gibi kısa bir süre kalmış  http://www.ybzirvesi.com/ ‘un hali adeta içler acısı.  Geçtiğimiz 2.zirveden sadece ve sadece 9 adet fotoğraf ve 2 paragraf zirve hakkında yazısı . Blog bomboş . UBER sponsor olarak açıklanıyor ama site güncellenmiyor. ” (21 Aralık 2015)
Yazımdan bir alıntı yaptım çünkü birçok Yönetim Bilişimci bu alıntıya hak vermişti.

Yapıcı bir eleştiri olması temasıyla yazdığım eleştiri yazısı ile bazı alanlardan çıkarıldım.Nedenini yazmaya gerek yok çünkü birçok Yönetim Bilişimci az çok anladı.Başlığa gelecek olursak,grubun açıklama metnine bir göz atalım.

Aynı zamanda bu grup "Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi" etkinliklerini organize ederek daha bilinçli MIS öğrencilerinin yetişmesini sağlamayı ve bölümün sektörde bilinirliğini artırmayı amaçlamaktadır.

Bu cümleye dikkat.”Aynı zamanda bu grup “Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi” etkinliklerini organize ederek daha bilinçli MIS öğrencilerinin yetişmesini sağlamayı ve bölümün sektörde bilinirliğini artırmayı amaçlamaktadır.”

Şahsım ve diğer Yönetim Bilişimcilerin sektörde bölümün bilinirliğini artırmaya çalıştığı aşikar zira Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesininde en güçlü amaçlarından birisi bu.Şimdi diyeceksiniz “Senin yazılarını zaten birçok grupta görüyoruz MIS-TURKEY’de görmeye ne gerek var?”
Evet haklısınız ama benim sorunum sadece yazılarımı MIS-TURKEY’de paylaşmak değil ki.Bir etkinlik oluyor etkinliğinin gönderisi post ediyorum onay yok.IV.Zirve için tebrik yazısı post ediyorum onay yok kısacası ne post edersem edeyim onay yok.Sitemim buna.Bu ambargoya.

Ambargo koyulmadan önceki son gönderim

Ambargo koyulmadan önceki son gönderim

Etkinliklerin yayınlandığını işaret eden postlar.
1 3
Bu yazının sonunu getirirken MIS-TURKEY grubuna zarar vermek  için değil sadece uygulanan ambargoyu sizlere anlatmak için yazdığımı b

elirtmek istiyorum.Bir eleştiri yazısınında bu ambargoya sebep olduğunu bilmek sitemi takip eden,YBS Tanıtım Kategorisine yazı gönderen,eleştiri yazımı doğru/yanlış bulan ve beni başarılı başarısız gören tüm Yönetim Bilişimcilerin hakkıdır.Çünkü bu blogta Yönetim Bilişim Sistemleri ana temadır.

Kapanış olarak bir öneri yapıp yazıma son vereyim.Bu gruptaki postlar asla kişi bazlı değil içerik bazlı olmalıdır.

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment