Genel YBS Tanıtım Yazıları Yönetim Bilişim Sistemleri

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri

Arkadaşlar merhaba.
Uzun zamandır bizzat yazı yazmıyordum.Bunu telafi etmek için bu sene ikamet ettiğim il olan Konya’da açılacak olan Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü ve biraz Konya’yı tanıtacağım.
Öncelikle ÖSYM Tercih kılavuzuna göre 107010713  kodlu Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 60 N.Ö ,60 İ.Ö toplamda 120 öğrenci alacaktır.

YGS-6 Puan türünden alan okullara eklenecek olan Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin okulu diğer üniversite gibi (Makü & Boğaziçi)  yüksek okul ile bu bölümü üniversitesine kazandırmıştır.
Sitesinde herhangi bir duyuru bulunmuyor yani ben size gördüklerimi anlatacağım.
Şuana kadar yazılmış bir yazı görmediğim için bu tanıtım yazısı bir ilk niteliği taşıyor :).

YBS bölümü genellikle İBF,İşletme Fakültesi & Uygulamalı Yüksek Okullara açılır.Necmettin Erbakan Üniversitesi Uygulamalı Yüksek Okulu Konya’nın merkezinde Zafer Meydanı’nın 30 metre gerisinde olan bir sokakta bulunmaktadır.

necmetittinerbakanybsokulbinası
Bu sokaktan 30 metre ileriye yürüyüp Konya’nın merkezinde vakit geçirebilirsiniz.Yemek mekanları,Cafeler vs.Okulun konumu harika ama çevresi biraz kötü diyebiliriz.Çevresinde 3 tane nargile cafe,tam karşısında Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  & yaşı geçmiş binalar bulunuyor.
Okul binasına gelecek olursak.Doğruyu söylemek gerekirse içine hiç girmedim ama bu bina 2 sene önce KPSS hazırlık kursu veren ünlü bir dershanenin binasıydı.(Satın alındı diye duymuştum.)

Konya Neresidir ?,Öğrenci Dostumudur ? sorularının cevaplarını vererek bu tanıtım yazısına son verelim.
1)Konya Neresidir ?

indir
Konya,İç Anadolu’da bulunan yüz ölçümü bakımından ülkemizin en geniş ilidir.Merkezini 3 ilçe oluşturur ve bu 3 ilçe Alaaddin Tepesinde kesişir.


alaeddintpesi

Meram,Selçuklu,Karatay.
Bu 3 ilçede birer üniversite hatta Selçuklu ilçesinde 2 üniversite bulunmaktadır.
Meram:Necmettin Erbakan,
Selçuklu:Mevlana Üniversitesi,Selçuk Üniversitesi,
Karatay:KTO Üniversitesi.

 
2)Öğrenci Dostumudur ?
Şehir öğrenci dostudur.Konya’da öğrencilere fazla fiyat vs. olayları yoktur.Yurt & ev imkanı fazladır.Üniversite çevresinde biraz eski olan binalarda 500-750 TL arası 3+1 & 2+1 evlerin olduğunu biliyorum.
Şehirde ulaşım nasıldır sorusunu bu başlık altına ekleyebilirim.Ulaşım otobüs,tranvay,dolmuş ve taksi ile yapılmaktadır.Otobüs ve Tranvay belediyeye aittir.Belediye’ye ait olan ulaşım araçlarına Elkart ile binebilirsiniz.Öğrenci biniş fiyatı 1,65 dir.Elkartınıza toplu liralar doldurabilir ya da özel paket satın alabilirsiniz 🙂

Tercih sonuçlarında Konya’yı bu kartı çıkarmayı unutmayın 🙂

elkart

Tranvay ve Otobüsleri  Konya Büyükşehir Belediyesinin akıllı telefon uygulamasından an ve an takip edebilir ve ulaşımı dert etmeden planlarınızı uygulayabilirsiniz.Dolmuş ve taksi ise özeldir.Dolmuşlar  2.25 TL dir.Ulaşım ucuz ve hızlıdır :).

konya
Bahsetmediğim bir şey kalmadı diye düşünerek yeni açılacak olan Konya YBS bölümünü ziyaret etmeyi planlıyorum.
Konya hakkında aklınıza takılanları sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşarak sorabilirsiniz :).

Şimdide öğrenim göreceğiniz Necmettin Erbakan Üniversitesini izleyelim :).

rame src="https://www.youtube.com/embed/fntfRHVQPXQ" width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Konya’yı izleyelim birazda :).

Bonus,Konya’ya gelirseniz eğer burada bir fotoğraf çektirip paylaşmayı unutmayın 🙂
122931

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment