Genel Yönetim Bilişim Sistemleri

IV.Yönetim Bilişim Zirvesini Hangi Üniversite Alacak ?

Merhaba arkadaşlar.
IV.Yönetim Bilişim Zirvesini Hangi Üniversite Alacak ?  sorusu hepimizin merakla beklediği bir konu.Bildiğiniz gibi 3.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi Beykent Üniversitesinde yapılıyor bunun yanı sıra herkesi 4.Zirveyi kimin alacağı heyecanı sarmış durumda. Bildiğim kadarıyla 3 üniversitenin zirveyi almak için başvuru yaptığı istihbaratlarım arasında.
1.Sakarya Üniversitesi
2.Aksaray Üniversitesi
3.Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
Sırayla incelemeye başlayalım.
Sakarya Üniversitesi:
sakarya-niversite
Aldığım duyumlara göre tam bir başvuru mevcut değil.Ekip kurmakla uğraşılıyormuş.Erman hoca bildiğiniz gibi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün babası gibi bir şey bakalım buna rağmen Aksaray Üniversitesi & Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi alabilecek mi gerçekten merak konusu.Bir çok öğrenciye göre Erman Hocanın Sakarya Üniversitesi’nde görev yapması zirvenin Sakarya için bir adım önde olduğu tahmin ediliyor.Sosyal Medya’da herhangi bir etkileşim henüz yok.
Konum bakımından inceleyecek olursak Bilecik, Düzce ,İstanbul şehirlerinde olan Yönetim Bilişimcilere yakın lakin Aksaray, Mehmet Akif,Cumhuriyet ve özellikle Erzurum’daki Yönetim Bilişimcileri tıpkı bu seneki zirvede olduğu gibi uzak.Erzurum’a uzak olması bir dezavantaj mı bilinmez ama Erzurum’daki Yönetim Bilişimcilerin Yönetim Bilişim Zirvesine katılma aşkları uzak mesafeleri adeta 1 adımlık mesafe haline getiriyor :).Tabi bu aşk biraz yorucu zirve günü bitkin bir halde oluyorlar  🙂
321

Aksaray Üniversitesi:
Aksaray_Üniversitesi_logo
Aksaray Üniversitesi tam bir başvuru yapmış bulunmakta .Başvuru ekibi belli lakin başvuru ekibi zirveyi aldıkları takdirde bir çok arkadaşın bu işte tuzu olmasını istediği için net bir ekip şu bilgisine ulaşamadım.Esrarengiz bir şekilde ekip saklanıyor 🙂 🙂
Aksaray üniversitesinin büyük bir çıkışı oldu bu konu da sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla. Aksaray üniversitesi öğrencileri Twitter ve Facebook’ta hashtag açarak sosyal medya da kamu oyu topluyorlar. Bana sorarsanız bunu da çok güzel başarıyorlar. #IVZirveASÜdeOlsun hashtagi ile yüzlerce twit atılmaktadır ayrıca Facebook’ta da bunu devam ettirmektedirler. Ve bir çok önemli kişinin de desteklerini almış durumdadırlar.
Bunlardan bahsedecek olursak zirvenin en tanıdık konuşmacılarından olan Emrah KOZAN, 2.Zirvenin Başkanı olan Ercan SALMAN, 1. ve 2. Zirvenin Grafik ve Medya Koordinatörü olan Enes EMEN ve nacizhane ben  gibi bir çok kişinin desteğini almış durumdalar. Şuan gördüğümüz kadarıyla sosyal medyayı çok aktif kullanıyorlar bir bilişimci olmanın hakkını verdiklerini söyleyebilirim.
(bknz:https://twitter.com/enesemen/status/709878028097208320 https://twitter.com/ercanslmn/status/709874823095324672,https://twitter.com/emrahkozan/status/709868838519775232,https://twitter.com/umutbngl/status/710086729663909888)
Konum olarak Sakarya Üniversitesi’nin dezavantajlarını  avantaja çevirmiş durumlara yalnız  Sakarya Üniversitesi’nin de avantajları Aksaray Üniversitesi için dezavantaj sayılır.
321312 Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi:
200px-Osmaniye_Korkut_Ata_Üniversitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ‘de tam bir başvuru yapmış bildiğim kadarıyla.Başvuru ekibi belli değil HİT kurumu tıpkı Aksaray Üniversitesi ‘nde olduğu gibi burada da ekibin kim olduğuna ulaşamadı :).Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğrencilerine de sosyal medyanın gücünün farkında ama daha tam uygulayamadılar diyebilirim.Yazıyı yazarken #YBZinOSMANIYE hashtagi aklıma gelmedi ve yorumlardan ulaşmaya çalıştım :).Bir yorumdan gördüğüm hashtagi  buraya aldım.Twitter ve Facebook’ta sorgulattığım da bir sonuca ulaşamadım.Aksaray Üniversitesi’ne ve Sakarya Üniversitesi’ne destek verenler net bir şekilde görünürken Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde böyle bir destek göremedim.
Konum olarak ne bir yakınlık ne bir uzaklık söz konusu.Batıda ki Yönetim Bilişimcilere çok uzak ama Doğuda ki Yönetim Bilişimcilere de çok yakın diyemeyiz 🙂 Adana BTÜ  üniversitesi ve Erzurum Üniversitesi yakınlarında sadece :).
31231

3 Üniversiteyi  Yönetim Bilişim Sistemleri’ni tanıtan bir blogger olarak Konum,Destekçi ve Sosyal Medya yönünden inceledim.Zirveyi kim alacak gerçekten merak konusu :).
Tüm üniversitelere 

halittutuncu.com  olarak başarılar dilerim 🙂

 

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment