Hakkımda

1996 yılı Aralık ayının 14’ünü 15’ine bağlayan gece dünyaya geldim.Konyalıyım ve  ilkokula 5 yaşımdayken başladım.İlk bilgisayarımla da bu yaşımda tanıştım.Bilgisayar merakım bana Windows95,Windows98 i küçük yaşlar da kullanmayı ve deneyerek bilgisayar mantığını anlamamda yer edindi.İlk kodlarla tanıştığımda 9 yaşımdaydım.

Lise yönünden tercihimi programlama yolunda kullandım ve Selçuklu Türk Telekom TL ve EML lisesine Anadolu Teknik bölümüne yerleştim.Burada kodlamada veri tabanında uzmanlaşmaya çalıştım. Lisede algoritma zekamı geliştirmeyi ve bol bol bilişim alanında araştırmalarımı yapmayı ihmal etmedim.Bir çok veri tabanlı uygulama yapıp sattım ve bu sektörde ilk paramı kendi kodlarımı satarken kazandım.
2014-2015 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne yerleştim. Bölüme yerleştikten sonra pek çok organizasyona katılarak network edindim. Edindiğim arkadaşlıklar ve tanıdığım hocalarımla kendimi geliştirme yolunda ilerledim. Her etkinlikte tanıdım yeni insanlar ile harika sohbetler gerçekleştirdim.

Akdeniz Bilişim Zirvesi için Medya Sponsor Sorumlusu olarak 4.sene zirveye hizmet ettim. Ayriyeten okulumda Zirveye katılıma dair çalışmaları yürüttüm.
Üniversitemde bir çok organizasyonun temsilciliğini yaptım.(Akdeniz Bilişim Zirvesi,UNITS vs.)
Dünya Kalite Derneği & Dünya Kalite Fedarasyonu Akdeniz Bölgesi Eğitim Koordinatörlüğü yaptım.(02.05.2017)
ybsnedir.net web sitesinde blog yazıları,içerik konusunda editörlük yaptım.
MISPixel adında Yönetim Bilişim Sistemlerinin  mobil uygulaması projesini yönettim.
Helvacızade Şirketinde Bilgi İşlem Departmanında, Bilgi İşlem,Lojistik ve E-Ticaret Yönetimi konularını kapsayan Staj yaptım.

13.06.2018 tarihinde 3.08 ortalama ile lisans hayatımı bitirdim.

Daha sonra 30.10.2018 de Yedek Subay olarak askerlik görevime başladım. 30.10.2019 tarihinde terhis olarak askerlik görevimi tamamlayacağım.

Yönetim Bilişim Sistemlerine yerleştikten 3 ay sonra bu bölüme dair, şuanda dolaşımda olduğunuz halittutuncu.com‘da blog tutmaya başladım.İlk zamanlar içerik üretmekte zorlansam da 2 aylık bir süre zarfından sonra belli bir üslup oturttum ve tam 10 aydır bu üslup ile devam ediyorum.
Yönetim Bilişimci olarak bir çok önemli etkinlikte yer aldım.2,3,4 ve 5.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi,1,2,3.Akdeniz Bilişim Zirvesi,2016,2017 Liderlik Başarı Zirvesi gibi bölümümü ilgilendiren bir çok etkinlikte muazzam bilgiler edindim.Bu bilgiler içerik üretmem konusunda bana çok yardımcı oldu diyebilirim.
Yönetim Bilişimci olarak bir çok üniversiteden pek çok Yönetim Bilişimci ile network kurdum.
Network’ün önemini blogumda yazdığım içeriklerde görebilirsiniz.Yönetim Bilişim Sistemlerine dair bir çok yazımda network’ün önemi büyük.

Beni tanımanız için size aktaracaklarım şimdilik bu kadar :).
Yönetim Bilişim Sistemleri konusunda  merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilmek için ekranın sağ üst köşesindeki ve sağdaki bulunan panelde 4.sekmedeki sosyal medya profillerimden bana ulaşabilirsiniz :).
Blog tutmak isteyen tüm arkadaşlar özelden ulaşırsanız bir çok konuda yardım edebilirim :).
Unutmayın ki blog tutmak sizi ayrı kılar 🙂

4 Comments

 • Halit Bey merhaba,
  Ben Marmara Üniversitesinde enformatik okuyorum ve henüz hazırlıktayım. Ama ben şimdiden yazılım öğrenmek istiyorum. Aynı zamanda bir fikrim de var. bana yazılım öğrenme(C++, SQL) konusunda tavsiyelerinizi aktarır mısınız?
  Teşekkürler

 • Berkay Merhaba,
  Fikrinin veya projenin olması çok güzel.
  C++ öğrenmenin temeli bence C# öğrenmektir.Bunun için Eğitim kategorisinde bulunan C# eğitimi videolarını inceleyebilirsin.
  C# içinde iyi olman için algoritma temellerini oturtman lazım.Bunu için flowshart programını kullanabilirsin.
  Algoritmanı geliştirdiğinde SQL konusuna yöneldiğinde rahatlıkla öğrenebilirsin diye düşünüyorum.
  Kodlab’ın bu konudaki kitaplarını satın alabilirsin
  Teşekkürler

 • Merhaba ben de konyalıyım bu sene necmettin erbakan üniversitesinde ybs bölümünde bu sene baslayacam .Bu bölüme tutkum ik site acamla basladi ve devam etti
  Ask ile yazdım ve hep hayalimdi.
  Bu bolumu bitirmis olarak sizle bu bolum hakkinda detayli bi sekilde konusmak istiyorum
  Ama basit olarak bazi sorularim olacak
  1.Ybs bolumu olarak oncelik konya olmak sartiyla hangi seminerlere katilabilirim
  2.Konya da bu bolum en cok hangi dalda ragbet var
  3.Kendimi gelistirmek tüyolarınız nedir?
  Cevaplarsanız memnun olurum teşekkürler.

 • Merhaba.
  Web siteni inceledim gayet güncel bir siten mevcut öncelikle bunun içinde seni tekrardan tebrik ediyor ve aramıza hoşgeldin diyorum.
  Umarım en kısa zamanda görüşürüz. Sosyal Medya Hesaplarım üzerinden bana ulaşabilirsin.
  Sorularına gelince
  1. Selçuk Üniversitesinde birçok bilişim etkinliği düzenleniyor. Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarını takip edebilirsin.
  2. Konya da Neü merkezde ve bu sene 3. senesini geçirecek. Bu yüzden hangi dala yoğunlaştıklarını bilmiyorum. Ama ders konusunda %50 %50.
  3. Bol bol oku,zaten yazıyorsun 😀
  Başarılarının devamını dilerim

Leave a Comment