Hakkımda

Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı

Halit TÜTÜNCÜ

1996 yılı Aralık ayının 14’ünü 15’ine bağlayan gece dünyaya geldim.Konyalıyım ve  ilkokula 5 yaşımdayken başladım.İlk bilgisayarımla da bu yaşımda tanıştım.Bilgisayar merakım bana Windows95,Windows98 i küçük yaşlar da kullanmayı ve deneyerek bilgisayar mantığını anlamamda yer edindi.İlk kodlarla tanıştığımda 9 yaşımdaydım.

Lise yönünden tercihimi programlama yolunda kullandım ve Selçuklu Türk Telekom TL ve EML lisesine Anadolu Teknik bölümüne yerleştim.Burada kodlamada veri tabanında uzmanlaşmaya çalıştım. Lisede algoritma zekamı geliştirmeyi ve bol bol bilişim alanında araştırmalarımı yapmayı ihmal etmedim.Bir çok veri tabanlı uygulama yapıp sattım ve bu sektörde ilk paramı kendi kodlarımı satarken kazandım.
2014-2015 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne yerleştim.Yönetim Bilişim Sistemlerine yerleştikten 3 ay sonra bu bölüme dair, şuanda dolaşımda olduğunuz halittutuncu.com’da blog tutmaya başladım.İlk zamanlar içerik üretmekte zorlansam da 2 aylık bir süre zarfından sonra belli bir üslup oturttum ve tam 10 aydır bu üslup ile devam ediyorum.
Yönetim Bilişimci olarak bir çok önemli etkinlikte yer aldım.2. ve 3.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi,Akdeniz Bilişim Zirvesi,Liderlik Başarı Zirvesi gibi bölümümü ilgilendiren bir çok etkinlikte muazzam bilgiler edindim.Bu bilgiler içerik üretmem konusunda bana çok yardımcı oldu diyebilirim.
Yönetim Bilişimci olarak bir çok üniversiteden pek çok Yönetim Bilişimci ile network kurdum.
Network’ün önemini blogumda yazdığım içeriklerde görebilirsiniz.Yönetim Bilişim Sistemlerine dair bir çok yazımda network’ün önemi büyük.
Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne dair  hatırı sayılı bir blog yazarayım.
Dünya Kalite Derneği & Dünya Kalite Fedarasyonu Akdeniz Bölgesi Eğitim Koordinatörüyüm.
ybsnedir.net web sitesinde blog yazıları,içerik konusunda editörlük yapıyorum.

MISPixel   Mobil Uygulamasında Proje Yöneticiliği gerçekleştirdim. .
Beni tanımanız için size aktaracaklarım şimdilik bu kadar.
Yönetim Bilişim Sistemleri konusunda  merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilmek için ekranın sağ üst köşesindeki ve sağdaki bulunan panelde 4.sekmedeki sosyal medyadan bana ulaşabilirsiniz.

2 cevap

 1. Berkay dedi ki:

  Halit Bey merhaba,
  Ben Marmara Üniversitesinde enformatik okuyorum ve henüz hazırlıktayım. Ama ben şimdiden yazılım öğrenmek istiyorum. Aynı zamanda bir fikrim de var. bana yazılım öğrenme(C++, SQL) konusunda tavsiyelerinizi aktarır mısınız?
  Teşekkürler

 2. Halit Tütüncü dedi ki:

  Berkay Merhaba,
  Fikrinin veya projenin olması çok güzel.
  C++ öğrenmenin temeli bence C# öğrenmektir.Bunun için Eğitim kategorisinde bulunan C# eğitimi videolarını inceleyebilirsin.
  C# içinde iyi olman için algoritma temellerini oturtman lazım.Bunu için flowshart programını kullanabilirsin.
  Algoritmanı geliştirdiğinde SQL konusuna yöneldiğinde rahatlıkla öğrenebilirsin diye düşünüyorum.
  Kodlab’ın bu konudaki kitaplarını satın alabilirsin
  Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir