Genel YBS Tanıtım Yazıları

Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri

Kıbrıs ve MIS

Merhabalar ben Kemal GÖKLEN.
Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri 2.sınıf öğrencisiyim.Sizleri Kıbrıs ve Kıbrıs’daki MIS kültürü hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Öncellikle Kıbrıs’ı hayallerinizde ki gibi düşünmeyin. Internet bizim için çok yararlı olsa da,bazen gereksiz ve asılsız bilgilerle karşılaşabiliyoruz. Özellikle Kıbrıs’ta okumak hakkında o kadar gereksiz ve saçma bilgi var ki. Öncelikle fiyatlar o kadar uçuk değil Büyükşehir de yaşayan bir öğrenci burada da aynı miktarlarla yaşayabiliyor. Kıbrıs’da ki Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) dili genellikle Ingilizce yani her MIS öğrencisi gibi bize de şart.Sanırım burada ki en büyük kazancım yabancı uyruklu arkadaşlarım oldu. Ingilizcemi geliştirmem de çok yardımcı oldular. MIS Amerika kökenli bir bölüm olduğu için Ingilizce biz MIS öğrencileri için büyük önem taşıyor.

Kıbrıs’da ki tüm üniversitelerin akreditasyonları mevcut herhangi bir kaygınız olmasın. Girne Amerikan Üniversitesinde ki MIS biraz daha bilişim ağırlıklı. MIS Türkiye’de ki gibi Kıbrıs’da da pek yaygın değil ama giderek popülaritesi artan bir bölüm. Öğretim görevlileri gayet yeterli ve arkadaş gibi istediğimiz her konuyu danışabiliyoruz. Eğer hedefiniz belli olursa kesinlikle çok iyi işler çıkartabilirsiniz.Kendinizi geliştirmek adına yapabileceğiniz en önemli şeylerden birisi de Ingilizceyi gerçekten çok iyi bir şekilde öğrenmek çünkü programlama dillerinin hepsi Ingilizce tabanlı komutlar içeriyor ve genelde bir komut tüm diller de aynı görevi yapıyor.

 

Github,Stackoverflow gibi kaynaklar da bize kendimizi geliştirebilmemiz ve sorularımıza çözüm bulabileceğimiz çok güzel kaynaklar.Kısacası arkadaşlar Kıbrıs’dan korkm

ayın,başkalarının ne dediği pek önemli değil siz sevdiğiniz iş için çabaladıkça başarılı olacaksınız.Üniversite sadece isimden ibaret eğer siz gayretli ve meraklı olursanız her şeyi başarabilirsiniz.
Umarım istediğiniz Üniversitelere yerleşirsiniz.Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim 🙂

Sorunuz olursa turgaykemalgoklen@gmail.com a e-mail atabilirsiniz.

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment