Genel Yönetim Bilişimciler Gözünden

Beyza YURTSEVEN || YBS Serüveni

Merhaba arkadaşlar ben Beyza Yurtseven, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2016 yılı mezunuyum ve bir Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunu olarak iş hayatına atılmış bulunmaktayım.

Öncelikle sizlere YBS bölümünden bahsedeyim,bu bölüme kısaca değinmek gerekirse herkesin sıklıkla kullandığı en açık ve en sade tanımı yöneticilik ve bilişimi bir arada tutmaya çalışan ikisininde gerekliliklerine açıkça değinen bir bölümdür.

ybss

Bu bölümü bitirdiğinizde aklınızda yapacağınız işi çoktan belirlemiş ve dersleri bu belirlediğiniz iş doğrultusunda almalısınız.

Yöneticilik mi yoksa bilişim mi yoksa her ikisi birden mi ?

Bölüm size her ikisi birden olacak şekilde dersleri verir ve eğer sizde kafanızda bu verdiğiniz iş kararı doğrultusunda dersleri alırsanız ve istediğiniz alanda kendinizi geliştirirseniz (kurslar, seminerler, o alandaki topluluklar vs.) kendinizi çok dolu ve hızlı bir şekilde geliştirme şansını elde edersiniz.

network

Tabi üniversiteyi bitirdiğinizde sizin için bir iş arama serüveni başlayacak bu süreç zorlu ve yorucu bir

süreç olacak hatta kimi zaman umutsuzluk dolu olacaktır.Ancak siz kafanızda yapmak istediğiniz işi önceden kararlaştırıp bu doğrultu da bu bölümle kendinize yeni kazanımlar katmış iseniz bu süreç son bulduğunda artık sizde bir Yönetim Bilişim Sistemleri mezunu olarak iş hayatına atılmış olacaksınız.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment