Genel YBS Tanıtım Yazıları

Aksaray Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri

Merhaba arkadaşlar IV.Zirve yarışının ortağı olan  Aksaray Üniversitesi ,Yönetim Bilişim Sistemleri tanıtım yazısını yazan blogger dostum Hasibe GÜL‘den okuyoruz :).
Meslektaş olacağımız Halit Tütüncü arkadaşımın isteği üzerine bu yazıyı sizin için yazıyorum sevgili dostlar. Bu yazı da sizlere Aksaray’dan ve Aksaray Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nden bahsedeceğim.

Aksaray Üniversitesi, 2006 yılında eğitim hayatına başlamış. 2013’de ise Yönetim bilişim sistemleri bölümü bizlerle beraber açıldı.Bölümümüz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bulunuyor.TM-1 puan türü ile öğrenci alıyor.

asü

Bölümün ilk öğrencileri bendeniz Hasibe GÜL ve 3. Sınıf diğer arkadaşlarım fotoğrafta yer alıyor.

Aksaray’ı merak eden arkadaşlar için öncelikle Aksaray’ı tanıtayım. Aksaray, İç Anadolu bölgesinde yer alıyor. İstanbul Aksaray ile karıştırmayın. Bana ilk kazandığım sene çok sordular da o yüzden söylüyorum.  Ben gibi denizsiz yapamayan arkadaşlar için söylüyorum. Ona göre tercihlerinize dikkat edin arkadaşlar. Deniz yok burada   Aksaray şirin mi şirin 7 ilçeye sahiptir. Üniversitemiz yeşillenmeye çalışsa da dümdüz arazinin bozkırın tam ortasıdır. Somuncu Baba Türbesi, Yunus Emre Türbesi, Ihlara vadisi, Beli Sırma, Eğri Minare Aksaray’da bulunmaktadır. Şehir gelişmekte olsa da çevresinde ve ilçelerinde gezip görülecek nice yerler bulunmakta. Şunu dile getirmeliyim ki her şey kişiye bağlı. Eğer gezip görmeye, aktif olmaya niyet ettiyseniz Aksaray’da imkanlar oluşturabilirsiniz. Ama pek istekli durumda değilseniz Aksaray’da imkan bulamazsınız. Hatta göremezsiniz.

Eveeeet. Artık Üniversitemizi tanıyalım. ASÜ’de kampüs içinde; İslami İlimler Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi olarak 7 fakülte bulunuyor. Kampüs içerisinde cafelerin, marketin, kırtasiyenin vb. her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz “ASÜ ÇARŞI” bulunuyor. Ayrıca sosyal tesisimizde yemekhane salonlarımız yer alıyor. Öğle ve akşam saatlerinde öğrenci kartınıza para aktararak yemek yiyebiliyorsunuz. Kampüs içerisinde kyk yurtlarımız mevcut olup kampüs sınırları dışında fakat hemen üniversite yakınında (10 dk) iki ayrı kyk binası daha bulunuyor. Kampüs içerisinde yüzme havuzu ve spor salonları da mevcuttur. Yine kampüs içerisinde kütüphane de yer almaktadır. Geniş bir araziye sahip olup yeşil bir üniversiteye sahibiz.

Gelelim üniversitemizde YBS’ye. İlk zamanlar “Bölümümüz YBS” dediğimiz zaman kimse anlamıyordu. “O ne be, iki yıllık mı?” gibi cevaplarla karşılaşıyorduk.
Ama anlata anlata bizleri artık az da olsa tanıyorlar. Mücadelelerimizle,verdiğimiz konferanslarla benimsettik kendimizi. Kimimiz akademisyenlik için çaba göstermeye başladı kimimiz özel sektörde kimimiz ise kamu da yer almaya çalışıyor. Artık bizler sona yaklaştık sıra gelecek arkadaşlarımızda. Eğer buralara yolunuz düşerse ya da Aksaray Üniversitesi’ni tercih edip Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü seçerseniz ben ve diğer Yönetim Bilişimci  arkadaşlarım her zaman yardımcı oluruz.

Aksaray Üniversitesi ile her türlü bilgiye  http://aksaray.edu.tr/tr den ulaşabilirsiniz. Ya da bendeniz Hasibe Gül’e sosyal medya hesaplarımdan,

Facebook için www.facebook.com/hasibegu

l07

Twitter için  www.twitter.com/HsbGul

İnstagram için www.instagram.com/hsbgul

ve www.hasibegul.net ‘den ulaşabilirsiniz.Sürç-i Lisan ettiysem affola.Hoşçakalın.

 

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

Leave a Comment