Genel

5.Akdeniz Bilişim Zirvesi

5.Akdeniz Bilişim Zirvesi için geri sayım başladı. Her sene olduğu gibi bu senede mükemmel bir zirve sizleri toroslarda bekliyor.

Selamlar Arkadaşlar,
Her sene Kasım-Aralık Ayının başyapıtı haline gelen Akdeniz’i Kış Mevsiminde güzelleştiren,Akdeniz Bilişim Zirvesine yakından bakalım.
Daha önceki zirveleri inceledim yazıma buradan ulaşabilirsiniz.
Amaaaan kim tıklayacak gidecek derseniz birazcık hafızamızı zorlamamız gerekecek.


1.ABZ Bölgede ki bilişim etkinliğinin neredeyse hiç olmamasıyla ortaya çıkmış ve görücüye çıktığı ilk seneden 900 katılımcıya ulaşmıştı.
2.ABZ ise gelen geri dönüşler üzerine bu eksik etkinlik olabileceğini kanıtlamış ve +1000 katılımcı ile 2.senesinde başarıya ulaşmaya başlamıştır.
3.ABZ artık başarı var,etkinlik eksiği yok ve bölgenin tek büyük etkinliği olması hasebiyle yenilenmiş olarak karşımıza çıktı. En başından beri bir araya getirdiği akademisyen,sektör temsilcileri ve öğrenciler +2000 kişiyi oluşturdu.
4.ABZ Artık sınırlara sığmayacağını,hamdım yandım piştim sözünün gerçekleştiği 3 senenin ardından beklentileri yükseltti. Bu beklentiler karşılık verdi ve ortaya muazzam derece bir kalabalıkla 3245 katılımcı ile süslendi. 4.ABZ ‘nin temel bir görevi daha vardı. AKDENİZ BİLİŞİM ZİRVESİ artık gelenekselleşmiş ve her senenin Kasım

Aralık ayında olacağı kesinlenmişti. Bu konuda Piksel Akademi ‘ye büyük işler düşecekti.

Ve artık 5.Akdeniz Bilişim Zirvesine sayılı günler kaldı.
4 senenin verdiği tecrübeyle Piksel Akademi bölgenin ileri gelen kamu kuruluşlarından Antalya TEKNOKENT ile güçlerini birleştirerek Akdeniz Bilişim Zirvesini ortak bir şekilde yürütme kararı aldı.

ABZ2019′ da Sizleri Neler Bekliyor? Yapay zeka, insansı robotlar ve ulusal çaptaki bir çok konu ile oldukça ilgi çeken ABZ2018’den sonra bu yıl çok daha farklı ve zengin bir içerikle sizlerle birlikte olacağız.                                                                                              
ABZ2019’da bu yıl ; Milli Teknoloji Hamlesi, Savunma Teknolojileri,Yapay Zeka Uygulamaları, Blockchain Teknolojisi, Yerli Yazılım Teknolojileri, ESPOR, Veri Süreçleri, KVKK, GDPR,Turizm, Yeni Teknolojiler yer alacak.

Akdeniz’in en büyük bilişim etkinliği olarak konumlanan ve yaklaşık 3500 katılımcıyı ağırlamayı hedefleyen Akdeniz Bilişim Zirvesi bu yıl 5. kez düzenleniyor. Piksel Akademi  ve Antalya TEKNOKENT tarafından organize edilen bu dev etkinlik, önceki yıllarda olduğu gibi yine bilişimin odağındaki en iyi konuşmacılara yer veriyor. Geçtiğimiz yıl Yapay zeka, insansı robotlar ve ulusal çaptaki bir çok konu ile oldukça ilgi çeken ABZ2018’den sonra bu yıl çok daha farklı ve zengin bir içerikle sizlerle birlikte olacağız. Akdeniz’in en büyük bilişim zirvesi olma amacı ile 15 Ekim 2015 yılında yola çıkan organizasyon ekibi bu güne kadar 7.000 üzerinde katılımcı, 50+ ulusal konuşmacı ile ülke gündemine bilişim konusunu yer etmeyi başardı.
Bu yıl 5.Akdeniz Bilişim Zirvesi  7 Aralık Cumartesi günü Antalya Mimar Sinan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
Antalya TEKNOKENT ve Piksel Akademinin  üstlendiği organizasyonda, Kepez Belediyesi,TBD Antalya Şubesi,Antalya Organiza Sanayi Bölgesi gibi kamu kuruluşlarının desteğinin yanı sıra, Antalya TEKNOKENT Ana sponsorluğunda, Akınsoft- Akın Robotics, EVANT ve ESSA ENERJİ A.Ş altın sponsorluğunda gerçekleşiyor.Etkinlik bölgedeki kamu yararına düzenlenen ücretsiz en büyük etkinlik olma özelliğini diğer  yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da taçlandırmaya devam ediyor.
Teknoloji ve bilişimde farkındalık mottosuyla yola çıkan Piksel Akademi, etkinliği konferans havasından çıkarıp bir bilişim festivaline dönüştürmeyi hedefliyor. Etkinlikte bu yıl 16 konuşmacı, bir panel ve gelecek vaad eden bilişimcilere yer verilecek.
+2000 kayıt ile son günlere giren Akdeniz Bilişim Zirvesi için  www.akdenizbilisimzirvesi.com üzerinden online ve ücretsiz olarak bilet alabilirsiniz.
Konuşmacı Listesi:
MEHMET FATİH KACIR / SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN YARDIMSICI,
AKIN SERTCAN/LOGO YAZILIM TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ
TUĞBA ŞİŞİK/ZYXEL GENEL MÜDÜRÜ
İBRAHİM YAVUZ/ANTALYA TEKNOKENT MÜDÜRÜ
SERDAR EKREM ŞİRİN/E-SPOR GALACTİCOS,MUSE İSTANBUL KURUCUSU
ALİ ERHAN TAMER/CO FOUNDEROXT/Aİ
ENGİN SEZGİN/ETS IK VE EĞİTİM DİREKTÖRÜ
ALİ BAHAR/ ANTALYA OSB BAŞKANI
ÖMER EKİNCİ/ DESNET CEO
YALÇIN ÇİFTCİ/ESSA GENEL MÜDÜRÜ
RAİFHAN AYDIN/PİKSEL AKADEMİ CO FOUNDER
EMRAH KOZAN/ PİKSEL AKADEMİ CO FOUNDER
TURİZMDE VERİ SÜREÇLERİ PANELİ
EROL TÜRK – EDA YILMAZ – TOLGA DİNÇER – HARUN DOĞAN

About the author

Halit Tütüncü

Halit Tütüncü

Yazılım Öğrencisi
Yazılımı Hayat Felsefisinin Temel Taşlarına Oturtmuş
C# Gölgesinde Kodlama Yapan bir programcı.

2 Comments

Leave a Comment